РУСЛАНА

Клуб шанувальникiв чаю«Клуб шанувальників чаю» зібрався в 1989 році у Львівському університеті стараннями Людвіга Конопка. За три роки кристалізувався склад - Олег Розумовський (клавішні, аранжування), Олег «Джон» Сук (26.06.65; бас), Андрій П’ятаков (17.12.70; барабани), Павло Грабовський (клавішні), Олександр Ксенофонтов (вокал, звукооператор), Володимир Дебрянський (03.01.72; екс-«Форте», гітара), Ольга Якимова (арфа). Гурт виконував філософський арт-рок, добився визнання на фестивалях «Інтершанс» та «Червона рута-91», записав альбом і влітку 1993 розпорошився. Розумовськй грав в тандемі з саксофоністом Володимиром Романовським, ритм-секція Сук-П’ятаков опинилася в «Мертвому півні», Дебрянський став співзасновником «Луні пелен», згодом виїхав на навчання до США. Ксенофонтов працював звукорежисером в «Студії Лева», потім створив власну студію «Люксен». Його дружина Руслана Лижичко (24.05.73) виграла Гран-Прі фестивалів «Мелодія-94» та «Славянський базар-96», тому, на прохання Ксенофонтова, в лютому 1996 року Руслана і «КШЧ» «Клуб шанувальників чаю» знову зібрався докупи, в рамках проекту «Дзвінкий вітер», та став основою постійного ритм-бекґраунду співачки. Великий «живий» концерт Руслани із рок-групою, симфонічним оркестром і хором, присвячений півтисячоліттю епохи Відродження, пройшов у стінах стародавнього Олеського замку і на сцені Львівського оперного театру. Фільм «Дзвінкий вітер Олеського замку» став «Кращим фільмом року» на телевізійному фестивалі «Золота Ера 97». З 1996-го співачка щорічно проводить перформенси «Різдво з Русланою» з театральними та балетними постановками. В травні 1998-го на лейблі «С.Т.М. Рекордс» вийшов перший CD співачки «Мить весни».  Влітку, на Таврійських іграх в Каховці в прямому телеефірі на всю Україну, відбулася прем'єра її рок-симфонічної сюїти «Народження Землі» - оркестром диригувала сама Руслана. Руслана диригує оркестромВ вересні відкрився офіційний веб-сайт Руслани - www.ruslana.com.¹ За підсумками року співачка отримала два пера «Золотої Жар-птиці» - за кращу пісню і за кращий відеокліп «Світанок». Щоб привернути загальну увагу до стародавніх замків України, що перебувають зараз у зруйнованому стані, в 1999 році Руслана провела «Тур по замках України». Фільм «Останнє Різдво 90-х» отримав премію «Кращий музичний фільм року - 99».
«Студія Люксен» з часом виросла в найбільше на Західній Україні рекламно-продюсерське агенство. В 2001-му Руслана розпочала «Гуцульський проект» - протягом року, з першим в Україні застосуванням технологій High-Definition та Dolby Surround, створювався помпезний відеокліп «Знаю я», що демонструвався в кінотеатрах. На початку 2003-го Руслана підписала контракт з київським лейблом COMP MUSIC LTD (дистрибютором всесвітньовідомого лейблу EMI) і повезла зводити свій альбом до Лондона в студію Пітера Гейбріела REAL WORLD. Альбом «Дикі танці», стиль якого був заявлений як етно-хард-денс, потрапив на прилавки музичних крамниць на початку літа 2003 і вже за три місяці став платиновим.² Навздогін були перевидані різдвяний збірник «
Добрий вечір, тобі ...» та компіляція концертного запису «Дзвінкий Вітер Live» з дебютний студійним альбомом «Мить весни». В травні 2004-го Руслана з піснею «Дикі танці» виграла Eurovision Song Contest. За яскраву перемогу та підняття престижу нашої держави співачці відразу ж присвоїли почесне звання Народної артистки України і призначили радником прем’єр-міністра з питань культури. Почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» присвоєне її продюсеру Олександру Ксенофонтову. У вересні на World Music Awards 2004 Руслана отримала нагороду в номінації «Best Ukrainian Act in the World». На початку листопада в Європі почав продаватися англомовний варіант альбому «Дикі танці» - «Wild Dances». Після спроб влади використати її, Руслана було оприлюднила заяву щодо своєї аполітичності, проте в кінці листопада відкрито перейшла на сторону Помаранчевої Революції. Влітку 2005-го неформальний Ruslana.org став офіційним міжнародним фан-клубом Руслани. Восени співачка розпочала в якості продюсера новий клубний проект - конкурс ді-джеїв CLUB'IN - до кінця року побачив світ перший в серіїї денсовий альбом з такою ж назвою «club'in».

¹ - з липня 2002-го - флеш-сайт ruslana.com.ua
² - разом з англомовною версією, загалом за два роки було продано понад 400 тисяч примірників альбому.

 

Клен облітає червоний
Ой, летіли дикі гуси
 

 


© КМ студія