ПИСАНКА

ПисанкаЗемлячка Володимира Івасюка, Оксана Савчук (01.01.63) після закінчення середньої школи в 1980 році вступила на акторський факультет Київського інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого і паралельно брала уроки вокального співу в студії хору ім. Г. Верьовки. В 1984 році знялася на студії «Укртелефільм» у головній ролі у фільмі «Любов моя і смуток – Буковина». Працюючи редактором на Чернівецькому телебаченні, Оксана Савчук записувала народні пісні Буковини, за що в 1986 році отримала обласну премію ім. Галкіна, а в 1988 році – премію ім. В. Івасюка.

Іван Кавацюк (21.01.61) – потомствений цимбаліст із Коломийщини. В 1978 році він вступає до Дрогобицького музичного училища, грає в оркестрі народних інструментів «Аркан», викладає в музичній школі. З 1986 року Іван навчається в Рівненському державному інституті культури, бере участь і стає лауреатом численних міжнародних фольклорних фестивалів.

Писанка - 2001 Оксана Савчук та Іван Кавацюк познайомилися на І Всеукраїнському фестивалі «Червона Рута» в 1989 році. Восени вони взяли участь у міжнародному конкурсі фольклорних колективів у Греції, а на Великдень 1990-го відбувся сценічний дебют дуету «Писанка». З того часу в їхньому репертуарі – щедрівки, колядки, йорданські, гаївки, маївки, веснянки, великодні пісні, а також коломийки, обжинкові, весільні, рекрутські, забуті буковинські та гуцульські романси. Та, звісно, сучасні буковинські естрадні пісні – Володимира Івасюка, Павла Дворського, Володимира Прокопика... Пісні та музику дуету слухали в Польщі, Румунії, Словаччині, Чехії, Угорщині, Греції, Італії, Франції, Австрії, Німеччині, Канаді, США. В доробку «Писанки» сім аудіоальбомів, виданих в Україні, США, Канаді. Альбом 1994 року «Буковинські, гуцульські народні пісні, мелодії» був виданий на одному з перших в Україні CD*. В лютому 1997-го Оксані Савчук та Івану Кавацюку присвоєно почесні звання Заслужених артистів України.

* - у квітні 2000-го перевиданий лейблом «Oberekh XXI».

 

Ой, сірпане
 
 

 


© КМ студія