Нікіта  ДЖИГУРДА

Джигурда - УтопіяКиянин Нікіта Джигурда (27.03.61), провчившись рік в інституті фізкультури, потім ще рік в театральному, в 1982 році влаштувався в Театр естради. Довго працювати йому там не довелося - за виконання «пісень протесту» його помістили до психлікарні, після чого Нікіті довелося терміново «емігрувати» до Москви. В Театрі на Таганці він пробувався на роль Володимира Висоцького, та від’їзд з СРСР головного режисера театру Любимова не дозволив реалізувати ці плани. Джигурда поступив до театрального училища ім. Щукіна, з якого, за два роки навчання, його виключали тричі. Востаннє - за магнітоальбом пісень, які ще довго тиражувалися в «магнітоіздаті» як невідомі пісні Висоцького. Вірність традиціям Володимира Семеновича - чи не найвагоміша складова успіху Джигурди. В 1987 році в Києві він записує найзнаменитіший із своїх альбомів «Перестройка». Сатиричні пісні з актуальними на той час темами - Чорнобиль і перебудова, зробили Джигурду на деякий час найпопулярнішим співаком на Україні. В 1988 році він записує два альбоми - «Гласность» та на вірші В.Висоцького, через рік - «Ускорение». Лейбл «Аудіо Україна» видрукував на платівці альбом 1990 року «Утопия» - здається чи не найневдаліший у творчості Нікіти. В 1991 році Джигурда записав останній свій політичний альбом «Плюрализм»; відтепер він віддає перевагу любовній ліриці, не забуваючи про традиційний гумор. В 1992 році вийшов компакт-диск - збірка його кращих пісень «Лунная женщина», по тому ще два магнітоальбоми - «Энергия добра» та «Эротика». В Україні Джигурда зовсім невідомий як театральний актор (він працював в Московському новому драматичному театрі), більш відомі його ролі в фільмах «Раненые камни», Джигурда«Первопечатник Иван Федоров», «Ермак», «Эротический мутант», «Любить по русски», «Банда лесбиянок», «Тонкая штучка», «Молитва за гетьмана Мазепу». Телебачення демонструвало поставлений Театром-студією Марка Розовського «У Никитских ворот» спектакль Володимира Висоцького «Роман о девочках» в якому Нікіта Джигурда зіграв роль автора. В 1993 році Джигурда приймав участь в запису рок-опери Сергія Бедусенка «Енеїда», він виконав партію Вулкана. Лейбл «Мороз Рекордс» випустив цілу обойму компакт-дисків Нікіти Джигурди - «Перестройка», «Ускорение», «Если свиснут проститутки», «Фиолетовая роза», «Лунная женщина», «Огонь любви»... До 100-річчя Сергія Єсеніна він створив альбом «Хулиган я, хулиган...». Весною 1996 року Джигурда повернувся до Києва і записав, з братом Сергієм, альбом «Радуйся»¹ та цикл пісень на вірші Володимира Сосюри, що стали основою музично-поетичного фільму  про творчість поета. В 2001 році київський лейбл STM Records випустив подвійний акустичний альбом Джигурди пам’яті Володимира Висоцького «Волчья кровь». Влітку 2003-го лейбл J.R.C випродукував чергову CD-платівку Джигурди «Иллюзии любви от Фрейда к Юнгу» - альбом був записаний Сергієм Круценком в його студії «KRUZ records», акомпанемент Нітікі склав потужний ритм-н-блюзовий гурт «Jankoy Brothers».

Старший брат Нікіти - Сергій Джигурда також професійний театральний актор. Після театрального інституту він рік працював в Донецьку, потім дев’ять років в Київському молодіжному театрі, з 1988 року був актором театру «Дзвін». В 1991 році Сергій залишив театр і записав магнітоальбом політичної сатири «Иван Сусанин». Наразі Сергій Джигурда - «вільний бард» - грає в альтернативних театрах-студіях і зрідка знімається в кіно (в фільмі «Ермак» разом з Нікітою).

¹ - випущений через рік лейблом «Western Thunder» - Нікіта записувався в студії московського театру «Лєнком» з музикантами легендарної групи «Аракс», а Сергій в студії «Аркадія»

 

Ой ты, конь удалой
Падіння в небо
 

 

 


© КМ студія