СВОЇ

СвоїПолтавське тріо «Свої» виникло в самому кінці 80-х, на хвилі тотального захоплення «ласкавомайським» електро-попсом. Автора-виконавця Олега Обуха, що встиг відпрацювати кілька концертів в складі знаменитого ансамблю «Фестиваль» перед його остаточним розпадом, підтримали інші учасники останнього складу цього ВІА - Сергій Вовченко (клавішні, аранжування, музика; екс-«Вікторія», «Угол зрения», «Фестиваль») та Сергій Ковтуненко (ударні, тексти; екс-«Угол зрения», «Фестиваль») І якщо перший альбом «Девочка в трико» був досить таки провінційним (хоч і не таким мінорним), то другий «Лёлька», записаний в 1991 році в студії полтавського радіо звукорежисером Леонідом Сорокіним, вже вільно конкурував з московськими грандами цього стилю і мав успіх (альбом тиражувався ростовським лейблом RFRC). Українському ж радіо більше всього вподобали жартівливі пісні «Полтавські галушки» та «Степан». Проте «ласкавоманія» швидко закінчилася і за рік гурт припинив існування.

Ще 1980 року в Полтавському педагогічному інституті Сергій Вовченко створив ВІА «Вікторія» (із раніше суто вокального тріо дівчат на ймення Вікторія) - вже через два роки ансамбль отримав звання Народного. Коли в 1987 році Вовченко перейшов у «Фестиваль», то передав керівництво «Вікторією» Анатолію Синенко (екс-«Угол зрения»). В 1990 року учасники «Вікторії» Сергій Тагієв (клавішні, аранжування) та Володимир Керпельман (вокал, музика) створили «ласкавомайський» проект «Віка» (назва в честь автора текстів всіх пісень Вікторії Перської (екс-«Олімпія», «Олімп», «Тутті»)). Всі гітарні партії в першому їхньому альбомі «Мир любви» записав Олег Обух. Наступного року, записавши тільки дві пісні до нового альбому, Тагієв та Керпельман виїхали на ПМЖ до Берліна і «Віка» припинила існування.

В 2000 році, повернувшись із закордонних заробітків, Вовченко і Обух відродили в тому ж Полтавському педуніверситеті  ВІА «Вікторія», що переріс в естрадно-музичний центр. Ковтуненко грає в полтавсько-московському проекті «Архів ресторанної музики».

 

Степан
 
 

 

 


© КМ студія