Warning: include(counters.shtml): failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/hochu/www/www.cheremshyna.org.ua/music/karpaty.htm on line 76 Warning: include(): Failed opening 'counters.shtml' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/share/pear') in /sata1/home/users/hochu/www/www.cheremshyna.org.ua/music/karpaty.htm on line 76

 

КАРПАТИ

Створив «Карпати» в чернівецькому будинку культури текстильників в 1966 році студент місцевого музучилища Валерій Громцев. ВІА виконував пісні свого керівника та інколи акомпанував, вже знаменитому тоді, жіночому вокальному ансамблю Степана Сабадаша «Марічка». В 1968 році до них приєднався композитор-початківець, студент медінституту Володимир Івасюк - з його піснею «Мила моя» вперше на екранах телевізорів з’явився український ВІА. У жовтні 1970 року у супроводі «Карпат» Володимир Івасюк в дуеті з Лялею Кузнєцовою (екс-«Буковина», «Марічка») вперше виконав на телебаченні «Червону руту» та «Водограй».  В 1971 році «Карпати», поряд з «Смерічкою», знялися в музичному телефільмі «Червона рута». А пісні Громцева «Жовтий лист» та «Івана Купала» на початку 70-х були в репертуарі майже всіх буковинських та галицьких ансамблів. В 1973 році «Карпати» змінив самодіяльний статус на професійний - музикантів спочатку запросили повним складом до Хмельницької філармонії, де їх охрестили «Товтрами», а потім вони всі перебралися у Волинську філармонію і стали «Світязем». Гурт записав кілька пісень на збірний лонг-плей українських ВІА, проте справжній успіх прийшов у 1977 році, коли до «Світязя» приєднався Василь Зінкевич. Вже за рік «Світязь» був найпопулярнішим ВІА в Україні. Та в 1979 році Громцев залишив своє дітище і перебрався до Сімферополя - там він зібрав свій недовговічний проект «Море», працював з «Чайками», «Червоною рутою» і закінчив на флотському ансамблі «Графська пристань».
А в будинку культури текстильників самодіяльний ВІА «Карпати» продовжував існувати і надалі (керував ним Леонід Епельман), інколи записувався, і, в кінці 80-х, повторив шлях своїх попередників - влаштувавшись в місцеву філармонію, ансамбль став професійним. Солістом тоді був Роман Копов.

 

Мила моя
 
 

 

 Рейтинг © КМ студія

Магазин CD и DVD Купить ссылку на месяц
Ошибка при соединении с Базой MySQL!!!