Warning: include(counters.shtml): failed to open stream: No such file or directory in /sata1/home/users/hochu/www/www.cheremshyna.org.ua/music/gutzuly.htm on line 78 Warning: include(): Failed opening 'counters.shtml' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php53/share/pear') in /sata1/home/users/hochu/www/www.cheremshyna.org.ua/music/gutzuly.htm on line 78

ГУЦУЛИ

Ідея створення ВІА прийшла до студента училища прикладного та декоративного мистецтва (що у райцентрі Косів на Івано-Франківщині) Мирослава Волощука у ніч Новий 1970 Рік, а назву для новостворенного ансамблю придумав барабанщик Любомир Гавриш*. Спочатку грали традиційний український ВІА репертуар, та з приходом гітариста Валерія Ткаченка** почали тяжіти до хард-року, виконуючи модні хіти «Deep Purple» та «Black Sabbath», гумористично перекладені на українську мову з гуцульською говіркою. Згодом почали писати і власні пісні, деякі з них («Раз пішов я до Косова», «Ой, яка ти, чічко, файна», «Ішов кум мій з полонини») стали «народними» - їх почали співати інші виконавці, навіть не здогадуючись, що у цих пісень є сучасні автори. В 1974 році гурт звинуватили в націоналізмі та вигнали районного будинку культури, де вони базувалися. Співак Анатолій Юрійчук (екс-«Беркут») влаштував музикантів у Хмельницьку філармонію, та протрималися вони там зо три місяці. По тому «Гуцули» влаштувалися на турбазу «Карпатські зорі», а потім у ресторан «Водограй», при якому і проіснували до початку 80-х років, зрідка виїжджаючи на «гастролі» по львівських студентських інтерклубах. За той період через гурт пройшли: майбутній Народний артист України, композитор Остап Гавриш, автор-виконавець Петро Хрущ, клавішник Валерій Анікін, Остап Фокшей, Вольдемар Клюсік, Віталій Парамбуль, Ярослав Онуфрійчук, Ігор Дорош, Сергій Бондар, Стас Кушпітовський, Сергій Сіталов, Володимир Прокопик, Віктор Кобозєв.
На хвилі «перебудови» в 1988 році «Гуцули» зібралися знову - гітарист ще з першого складу Ярослав «Ґєба» Удудяк, басист-вокаліст Ярослав «Корига» Корищук, клавішник Леонід Процюк та барабанщик  Ярослав «Шула» Онуфрійчук. На «Червоній руті-89» вони були чи не найяскравішими, та знову їх завважили занадто націоналістичними і відмітили дипломом лише пісню «Афини», як кращий твір про рідний край. Записаний невдовзі по тому виступ у Коломиї став першим у дискографії гурту, а студійних альбомів вони не мають і досі. В 1996 році помер Ярослав «Ґєба» Удудяк і гітаристи відтоді в «Гуцулах» час-від-часу міняються - Мирослав «Пес» Вінтоняк, Василь «Годик» Лазорик, Олексій «Федул» Федько.
В 2010 році найстаріший діючий рок-гурт України відсвяткував своє 40-річчя, а запис звітного концерту в районному будинку культури став другим альбомом в дискографії.

 * - наразі залишається адміністратором гурту
 ** - потім грав у ВІА «Світязь»


 

 Рейтинг © КМ студія

Магазин CD и DVD Купить ссылку на месяц
Ошибка при соединении с Базой MySQL!!!