ГАЛАКТИКА

Гурт в 1981 році створив для власного супроводу колишній одесит, лауреат фестивалю «Сочі-76», співак Роман Власенко (екс-«Добры молодцы»). До складу групи, що влаштувалася в Калузьку облфілармонію і отримала там назву «Галактика», входили здебільшого південноукраїнські земляки Власенка: клавішники Олександр Калиногорський  (екс-«Шестое чувство») та Віталій Баришников (екс-«Поющие сердца», «Эрмитаж»), барабанщик Віталій Бондарчук, басист Сергій Ігнатович і співак-гітарист Віктор Пташкограй (екс-«Скіфи», «Фрегат»), пізніше з’явилися клавішник-вокаліст Володимир Букін та гітарист Михайло Тарасов (екс-«Постскриптум»). «Галактика» одне відділення концерту акомпанувала Власенку, друге відділення грала джаз-рок - ризька філія ВСГ «Мелодія» випустила в 1983 році їхній міньйон. Інколи з ними співав знаменитий московський рок-бард Костянтин Нікольський (екс-«Атланты», «Цветы», «Фестиваль», «Воскресение»). В атмосфере гласности
Та невдовзі джаз-рок вийшов з моди, Бондарчук розпочав сольну кар’єру, а ветерану радянської поп-сцени Власенку вже набридло співати і у вересні 1985 року він повністю реформує команду (залишився тільки Букін). Нову «Галактику» очолив тандем з композитора, поета і гітариста Всеволода Татаренка (екс-«Мрія», «Кобза») та співака В’ячеслава Синьчука (06.01.64). Раніше вони грали у популярному тульському ВІА «Красные маки», а незадовго до цього створили студійний хард-роковий проект «Лазарет»¹. А ще в новій «Галактиці» малися: клавішник Леонід Россоховатський, басист Дато Оміадзе (екс-«Слайды»), барабанщик В’ячеслав Василенко та звукооператор-вокаліст... Олег Газманов. «Галактика» вже за рік увійшла в п’ятірку кращих професійних рок-груп СРСР і стала вождем такого химерного стилю як «гласность-рок» - це таке собі помпезне шоу з музикою хард-рок і плакатними текстами пісень. В 1986-88 роках група записала в студії Ленінградського дому молоді три магнітоальбоми пісень Всеволода Татаренка - «Последний летний день», «Я метал...» та «В атмосфере гласности» - з останніх двох фірма «Мелодія» скомпілювала платівку-довгограй плюс міньйон.
Протиріччя між комерційним успіхом та бажанням експериментувати, а також втома від виснажливих гастролів, восени 1988 року розламали «Галактику». Татаренко з Россоховатським і Оміадзе створили новий гурт «Лазарет», перейменований потім на «Красную площадь».
Рештки «Галактики» (Синьчук та барабанщик Ігор Дроздов) ненадовго переміщаються в Москонцерт - там до них приєдналися гітарист Ігор Пономарьов (екс-«Стайер»), клавішник Володимир Нестерчук та, по черзі, басисти Петро Макієнко (екс-«Крила», «Добры молодцы», «ЭВМ»), Олександр Крилов і Олександр Грицинін - проте цей склад виявився нежиттєздатним.
В лютому 1989-го Власенко знову перевів те, що залишилося від «Галактики» (Синьчук і Грицинін), в Рок-організацію одіозного імпресаріо Ованеса Мелік-Пашаєва - той віддав їм музикантів екс-гурту Ольги Кормухіної «Красная пантера»: гітариста Костянтина Веретенникова, барабанщика Олег Ховріна та клавішника Валерія Казакова. Група, яку задля орієнтації на американський ринок перейменували на «Galaxy», записала в кінці 1989-го з новим гітаристом  Геннадієм Сікушенко кілька англомовних пісень. На початку 1990-го «Galaxy» вперше виїжджає на оглядини до США - та одноразові туристичні візи закінчилися і довелося невдовзі повертатися. Восени 1990-го, з новими лідер гітаристом Дмитром Шараєвим (екс-«Тайм-аут», «Доктор-шлягер») та басистом Володимиром Козаком (екс-«Интеграл») дописали для «Мелодії» свій перший англомовний однойменний альбом «Galaxy» - в 1991 році він став першим рок-компактдиском видрукуваним в СРСР. В кінці 1991 року нарешті вдалося отримати довготривалі візи і ватага, знову-таки з новим басистом Михайлом Сумцовим, перебралася до Сполучених Штатів. Та попит на мелодичний хард-рок невпинно падав, і група довгий час сиділа без роботи, потім почала перебиватися роботою в «російських» нічних клубах. Першим не витерпів злигоднів і повернувся додому Роман Власенко - щоб не було проблем з правами на назву група на деякий час перейменовується на «Red Rage» - червона лють. В Нью-Йорку «Red Rage» записала альбом та не змогла знайти випускаючого лейблу - мелодичний метал на той час вже остаточно вийшов з моди і в 1995 році музиканти розбрелися хто-куди. Найкраще повелося Шараєву з Ховріним - вони грають в ресторанах та записали у власній студії MiG-21 інструментальний альбом «New York Attitude».
Галактика ’96Синьчука запрошували до себе зокрема «Bad Company» та Yngwіe Malmstіn - та перешкоджав невдало складений контракт і він вирішив повернутися додому. Навесні 1996-го відбулися перші виступи реанімованої в Києві «Галактики» під час презентації новоствореної Української музичної асоціації; в складі - Татаренко, Синьчук, Россоховатський, Оміадзе та барабанщик Сергій Хмельов (екс-«Крила», «Крок», «Красные маки», «Лазарет», «Красная площадь»). Восени концертом в столичному Палаці спорту розпочався міні-тур по Україні в рамках фестивалю «Галактика-рок» нової «Галактики» - стартовий концерт був повністю продемонстрований по телебаченню. Проте весь наступний рік група особливої активності не проявляла - переважно записувалася на різних студіях. Невдоволений тим, що в новостворюваному альбомі «Галактики» не виявилося його пісень, додому, до Львова повернувся Синьчук - з аранжувальником Ігорем Антонівим він розпочав сольну кар'єру і записав більш попсовий авторський альбом. Навесні 1998-го «Галактика» відкрила власний рок-клуб і поповнилася новим музикантом - білоцерківським мультиінструменталістом, автором-виконавцем Євгеном Потоцьким (екс-«Странники»)². В 2000-му до «Галактики» знову повертається Синьчук і група потроху відновлює свою активність. Наступного року група відкриває власний веб-сайт www.galactika-rock.com, а до складу повертається барабанщик «Галактики» 1987-89 років Ігор Дроздов (екс-«Монте-Крісто», «СССР»). Взимку 2002-го «Галактика» виступила разом з симфонічним оркестром в сольному концерті Валентини Степової.
В 2003 році Мелік-Пашаєв спробував випустити альбом «Galaxy» десятирічної давності - для цього був знову зібраний докупи американський склад гурту (Синьчук, Шараєв, Ховрін, Казаков плюс новий басист Микола Лазарєв) - проте знову жоден лейбл поки ними не зацікавився. На початку 2005-го «Galaxy» приступила до запису нового альбому ...

¹ - Синьчук починав у львівській хардовій команді «Повторний карантин» і був відомий в тамтешній рок-тусовці під прізвиськом «Назарет»
² - в його активі виданий «Мелодією» в 1991 році довгограй «Серый дождь» і третє місце на московському телефестивалі «Шлягер-92»

Мой старший брат
Я метал
 

 

 


© КМ студія